(ФОТО) Не престануваат реакциите на забраната на Смит за пристап до Оскарите: Холивуд го чекаше ова!

ОТКАКО Академијата за филмски уметности и науки објави дека ќе му забрани на Вил Смит да присуствува на какви било настани на Академијата, вклучително и Оскар, во следните 10. години, корисниците на Твитер продолжуваат да ја коментираат одлуката.

„Вил Смит мина речиси 15 години без добар филм. Тие 10. може да ги направи со затворени очи“, „Мислам дека треба да ги забраниме Оскарите воопшто“, „Лудо е како го казнуваат Вил Смит, а не ги казнуваат предаторите. „Го забранија Вил Смит 10 години? А колку ги забранија Харви Вајнштајн и Мел Гибсон? се само дел од коментарите на социјалната мрежа.


„Вил Смит е казнет многу построго од кој било сексуален предатор. Како Холивуд да го чекаше овој момент само за да го понижи. Болно”, додал еден корисник на Твитер.

„На Вил Смит му е забрането да учествува на Оскарите 10. години. Смешно. Академијата всушност мисли дека луѓето ќе го гледаат тоа во следните 10 години”, „Смит треба повторно да му удри шамар на Крис Рок по 10. години на Оскарите”, се некои од коментарите.

Се огласи и Пирс Морган.

„Вил Смит доби забрана од Академијата 12. дена откако му удри шлаканица на Крис Рок. На истата Академија и беа потребни 40. години за да му изрече забрана на Роман Полански откако беше осуден за силување дете”, напишал водителот.

Многу фанови застанале на страната на Вил Смит, кому му беше одредена забрана откако му удри шлаканица на Крис Рок на Оскарите затоа што се шегуваше на сметка на неговата сопруга Џада Пинкет Смит.
Да потсетиме, откако го удри Рок, Смит и се извини на Академијата и самиот си поднесе оставка.
„Целосно ќе ги прифатам сите последици од моето однесување“, се вели во соопштението на Смит во кое ја објави својата оставка, нарекувајќи ги неговите постапки „шокантни, болни и непростливи“. Со оставката, Смит ја престигна Академијата во она што многумина очекуваа да биде негова потенцијална казна.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕвездата од „ТОП ГАН“ ПОЧИНАЛА НА 66 ГОДИНИ! Ја делел сцената со Том Круз, Чак Норис и Брус Вилис: „Тој беше светилник на светлината и силата!“

Американскиот актер Кларенс Гилард Јуниор, кој се прослави со улогите во филмовите „Умри машки“ и …