Дневен хороскоп за сабота, 09.04.2022: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, сепак најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен
Љубов:
Можеби вашите очи не гледаат се што има на ум вашиот партнер. Важно е да постои емотивна согласност и разбирање од двете страни.
Работа:
Нечија идеја или понуда е позитивен настан за вас. Подготвени сте да запознаете различни луѓе, но и за брза акција.
Здравје:
Треба да акумулирате позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Нема причина за емоционална несигурност, осмислете привлечна или возбудлива забава за двајца.
Работа:
Важно е да се применат успешните рецепти. Се’ што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма. Покренете ја маста.


Близнаци
Љубов:
При средба со саканата личност, нема причина да се инсистира на некои споредни настани. Имате различни ставови.
Работа:
Пред да донесете официјална одлука, се консултирате со вашите соработници. Повеќе глави можат да дојдат до подобро решение.
Здравје:
Ќе уживате во релаксација или средба со пријателите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …