(ВИДЕО) Нова песна, нов звук: Лозано пријатно ќе ве изненади со неговата – „После полноќ“

Конечно, по подолго време една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна.
„После полноќ“ е името на новата нумера и дефинитивно таа ќе биде пријатно изненадување за публиката.
Иако можеби повеќето очекуваа дека Лозано повторно ќе објави песна слична на претходната, тој и неговиот тим, продуцентите Лазар Цветкоски и Ена Цветкоска создадоа ремек-дело со светски звук.

This image has an empty alt attribute; its file name is lozano-2.jpg
“Презадоволен сум тоа како звучи песната, а се разбира и од тоа како изгледа видеоспотот. Сега останува само публиката да си го каже своето, јас сум сигурен дека ќе им се допадне – изјави накусо Лозано.
Како режисер на видеоспотот се потпишува познатиот Даниел Јовески со кого Влатко соработува веќе неколку години, додека пак за стајлингот и овојпат беше задолжен Андреј Ѓоргиевски – Папаз.


This image has an empty alt attribute; its file name is lozano.jpg
Инаку ова е само најава за она што допрва ќе следи од Лозано и неговиот тим. Тие веќе имаат подготвено неколку нови песни, а деновиве се работи и на сценариото за новиот видеоспот кој треба да почне да се снима многу скоро, а тоа значи уште една нова песна во блиска иднина…

This image has an empty alt attribute; its file name is lozano-3.jpg
Да не должиме многу, погледнете, слушнете и споделете доколку ви се допаѓа…


 


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познат руски психолог открива: Една особина ја прави жената фатална

Не се работи за физички изглед Познатиот руски психолог Михаил Лабковски смета дека самодовербата е …