(ВИДЕО) ФИЛМОТ КОЈ ЦЕЛИОТ СВЕТ ГО КРИТИКУВАШЕ ПОРАДИ БРУТАЛНИТЕ СЦЕНИ НА С**С добил продолжување: Експлицитните сцени во филмот ги ШОКИРАЛЕ гледачите

Нетфликс објави трејлер за филмот „365 Days: This Day“, кој ќе биде достапен за гледање од 27. април.
Филмот е продолжение на полскиот хит филм „365 Days“, кој предизвика различни коментари по неговото прикажување во 2020. година поради бројните експлицитни секс сцени.
Во првиот филм приказната за Лора и Масимо заврши неизвесно, а во продолжение гледачите ќе имаат можност да го видат развојот на нивната сексуално набиена романса.
Нивниот нов почеток е комплициран од семејните врски на Масимо и мистериозниот човек кој влегува во животот на Лаура за да ги освои нејзиното срце и доверба.
Покрај Лаура и Масимо, на екраните ќе се вратат и најдобрата пријателка на Лаура Олга и доверливиот поручник на Масимо Доменико.
„Ова несомнено е приказна за жена. Како можеме да бидеме наивни, слепи, заљубени, но да учиме од грешките“, вели Бланка Липинска, авторка на успешни романи според кои се снимаат филмовите.

loading...

Во вториот филм Лора ќе помине низ трансформација која носи промени во нејзината врска.
„Се надевам дека публиката ќе ја разбере и види новата независност на Лора“, додала таа.
Првиот дел од филмот еднаш наиде на поделени критичари. Некои рекоа дека е „најсекси досега“ и „многу подобро од „50 нијанси на сиво““, додека други рекоа дека ја романтизира опасната врска помеѓу насилникот и жртвата.

За што стануваше збор во првиот дел?
Предупредување: Текстот содржи спојлери
Лаура е успешен директор за продажба во луксузен хотел во Полска, додека младиот и згоден Масимо станал лидер на сицилијанската мафија по атентатот на неговиот татко. Обидувајќи се да го спаси неуспешниот брак, Лаура планира роденденско патување на Сицилија, но работите тргнуваат наопаку кога Масимо ја киднапира и ја држи заробена во својата вила.
Масимо тогаш и задава задача – таа треба да се заљуби во него за 365 дена. Додека се обидуваат да го направат тоа, се впуштаат во голем број жешки сцени, меѓу кои и сцената на јахтата која предизвика најмногу реакции.
Филмот има оцена на IMDb од 3,4, а останува да видиме дали продолжението ќе биде подобро.


Фото: Принтскрин/YouTube/Netflix

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради …