(ФОТО) На Крис Рок шлаканицата, на Оскарите, ќе му донесе два милиони долари

По шамарот на Вил Смит на Оскарите, Крис Рок ќе заработи повеќе од два милиони долари откако ја распродаде турнејата, а според британски The Sun, многумина се борат за неговото прво интервју по инцидентот.
Комичарот бил преплавен со значителни парични понуди за неговото прво интервју, а Опра Винфри и Елен Деџенерис ги предложиле своите емисии за првите коментари на Крис.
Интервјуто не е единственото нешто што може да му донесе приход, а според „The Sun“, билетите за стенд ап комичарското шоу се меѓу најбараните во последните неколку дена.
Тие наведуваат дека неговото решавање на ситуацијата ја достигнало својата популарност со таква благодат и смиреност и дека благодарение на тоа заработува значителни суми.

This image has an empty alt attribute; its file name is vil-smit-udira.jpg


Неговата турнеја се распродала неколку месеци однапред, а тој додал повеќе датуми благодарение на зголемената побарувачка.
Моментот кога Вил му удри шлаканица на Крис, откако тој се пошегува на сметка на сопругата на актерот Џејд Пинкет Смит, помина како еден од најшокантните моменти во историјата на престижната награда.
Според американските медиуми, Вил добил две недели да ја спаси својата холивудска кариера, откако Академијата потврдила дека гласаат за дисциплински мерки.
Вил се подготвува да сведочи за својот случај на рочиштето на 18. април.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …