ПОЧНУВААТ КАЗНИТЕ ЗА ШАМАРОТ: По скандалот на Оскарите, Нетфликс и Сони ги одложија претстојните проекти на Вил Смит

Откако Вил Смит се повлече од Американската филмска академија, беше најавено дека идните проекти на кои требаше да работи за Нетфликс и Сони ќе бидат одложени, пишува Page Six.
Имено, Нетфликс беше во процес на пронаоѓање на нов режисер за филмот Fast and Loose откако Дејвид Леич се повлече од проектот во пресрет на Оскарите. Смит требаше да глуми мафијашки шеф со проблем со меморијата, но Нетфликс ги смени плановите.
Исто така, Sony ја успорува работата на продолжението на филмот Bad Boys 4, кој се подготвуваше во пресрет на Оскарите. Во филмот, Смит требаше да се појави како агент за дрога во Мајами.

This image has an empty alt attribute; its file name is vil-smit-samar.jpg


Да потсетиме, Смит ја напушти Академијата а до паузирање на проектите во кои учествуваше дојде откако му удри шлаканица на Крис Рок на Оскарите. Имено, водителот се пошегува на сметка на сопругата на Вил, Џада Пинкет Смит, која ја спореди со Г.И. Џејн, акционата хероина од истоимениот филм, играна од избричени глави од Деми Мур во 1997. година.

This image has an empty alt attribute; its file name is vil-smit-1.jpg


„Ја изневерив довербата на Академијата. На другите номинирани и победници им ја ускратив можноста да слават и да бидат прославени за нивната извонредна работа“, рекол Смит во својата изјава.
„Го напуштам моето членство во Академијата и ќе ги прифатам сите идни последици што Одборот ќе ги смета за соодветни“, додал тој, признавајќи дека неговиот чин го засенило самото доделување на наградите на Академијата.

This image has an empty alt attribute; its file name is vil-smit-i-soprugata.jpg


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …