(ФОТО) Одржана е ждрепката за Евровизија – ќе биде густо за Андреа!

Објавен е списокот на учесници на двете полуфинални вечери на Евровизија, годинава во Торино, Италија.
Македонија ќе се натпреварува во втората полуфинална вечер.
Според податоците објавени од официјалниот евровизиски налог на социјалните мрежи, Мзкедонија годинава ќе се најде во втората полуфинална вечер на натпреварувањето, на 12. мај во Торино.

This image has an empty alt attribute; its file name is andrea-evrovizija.jpg
Нашата претставничка Андреа ќе се бори за пласман во финалето со Финска, Израел, Азербејџан, Грузија, Малта, Сан Марино, Австралија, Кипар, Ирска, Србија, Естонија, Романија, Полска, Црна Гора, Белгија, Шведска и Чешка.
Во првата полуфинална вечер на 10 мај ќе се натпреваруваат Албанија, Литванија, Швајцарија, Словенија, Хрватска, Украина, Бугарија, Молдавија, Португалија, Австрија, Грција, Норвешка и Ерменија.

loading...

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …