Тие се лукави и манипулативни – ова се најдволичните хороскопски знаци

Стрелец
Не сакаат конфликти. Тие не можат да се справуваат со кавги и затоа, за да избегнат конфликти, стануваат дволични. Тие ги сакаат луѓето и веруваат во давање лажни комплименти на луѓето само за да изгледаат добро во нивните очи.

Риби
Родените во знакот Риби немаат зли намери или пакост во себе, туку се дволични. Причината за нивната дволичност е тоа што не можат да ги критикуваат луѓето во лице и затоа се преправаат дека им се допаѓаат работи кои потајно ги мразат. Тие не можат да бидат искрени или злобни кон луѓето директно, па затоа често се лажни и дволични.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Владеењето на Терезијата носи подобри денови за 3. хороскопски знаци: До 23.10. ним животот ќе им биде поубав!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …