Тие се лукави и манипулативни – ова се најдволичните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Луѓето кои се дволични обично имаат навика да бидат лицемерни и иако на прв поглед изгледаат пријателски, безопасно и убаво, всушност се лукави и манипулативни.
Според астрологијата, постојат четири хороскопски знаци кои се лицемерни и не треба да се сфаќаат лесно.

Близнаци
Близнаците се еден од најдволичните хороскопски знаци. Тие изгледаат како дружељубиви и едноставни луѓе кои никогаш не би повредиле никого или би згазнале мравка, но во реалноста тоа се отровни суштества кои забиваат нож во грб и кои сакаат да шират лажни гласини и озборувања за други луѓе.


Скорпија
Скорпиите се многу амбициозни луѓе кои нема да запрат пред ништо за да ја постигнат својата цел. Тие манипулираат и мамат луѓе за да стигнат до целта, без да изгледаат како лоши луѓе. Тие се лицемерни, бидејќи не ги откриваат своите вистински намери на луѓето и се преправаат дека се невини и безопасни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ИЗРАЕЛ – ПАРОТ БРЗАЛ НА АВИОН, А БЕБЕТО ИМ ПРЕЧЕЛО Она што го направиле со него е морничаво: „Сите биле во шок, ВАКВО НЕШТО не сме виделе“

Родителите кои одбиле да купат посебен авионски билет за своето момче го оставиле бебето на …