(ВИДЕО+ФОТО) Синот на шумахер доживеал тежок судар. Свесен е и на пат во болница

Синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик Шумахер имаше страшен судир во квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија.
Тој изгубил контрола над автомобилот, по што со неколку свртувања силно удрил во заштитната ограда. Како што е соопштено од Хаас, Мик е свесен и излезен од болидот, кој бил преполовен кога беше отстранет од патеката. Возачот превентивно ќе биде упатен на медицински прегледи.

Мик се слушнал со мајка му и ја убедил дека е добро, пред да оди на детална контрола во болница.

loading...

This image has an empty alt attribute; its file name is mik-sumaher-1.jpg

Видеото можете да го погледнете на овој ЛИНК


Фото: Принтскрин/sportklub

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАДАЛ НАСКОРО ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ? Поранешната шампионка на Вимблдон прогнозира дека Новак Ѓоковиќ ќе има најмногу грен слем титули!

Поранешната француска тенисерка Марион Бартоли верува дека Новак Ѓоковиќ ќе ја заврши трката GOAT пред …