(ФОТО) Многумина воздивнувале по познатата актерка: Лекарите и соопштиле ТАЖНА вест, а потоа се случило ЧУДО!

Една афера променила сè…
Актерката Сузан Сарандон денес има 76 години. Од моментот кога застана пред камерата, ја маѓепса публиката, а и во седмата деценија го задржа статусот на секс симбол.


Сузан како девојче дознала дека има ендометриоза, а лекарите и рекле дека може да се збогува со идејата да има деца. Поради тоа со години водела активен сексуален живот без заштита. Самата прогноза дека нема да има деца, вели таа во интервјуата, не ја погодила толку колку што би влијаела на другите жени.
А потоа, во 1984. година, Сузан почувствувала голема превирања во нејзиниот живот. Снимала филм во Италија, а остатокот од времето го поминувала молејќи се во црквите за смислата на животот.
– Работев, но тоа не ми беше доволно. Го надминав сето она што го правев. Имав 38. години и целосно се изгубив – ќе раскажува Сузан години подоцна.
И се случило чудо, следела афера со италијанскиот режисер Френк Амури и Сузан забременила.

View this post on Instagram

A post shared by Susan Sarandon (@susansarandon)Ѝ кажале дека треба да одлучи да абортира бидејќи нејзиното дете „ќе и ја уништи кариерата“. Но, Сузан одлучила дека е подготвена да биде самохрана мајка.
И така, во 1985. година се родила Ева, првата ќерка на познатата актерка. Подоцна, заедно со нејзиниот поранешен сопруг Тим Робинс, таа роди уште два сина (Џек, кој денес има 30. години и Мајлс, кој денес има 27. години). Сузан стана мајка по прв пат на 38 години.


„Дефинитивно не го надминав ова и ќе биде повеќе од интересно“, помислила Сузан, вели таа, кога сфатила дека е бремена. Таа му рекла на Френк дека ќе го задржи детето, а нему ќе му остави избор дали сака да учествува во неговото воспитување или не, пренесуваате медиумите.
– Требаше само да го родам тоа дете, бидејќи сите лекари рекоа дека не можам да родам, а детето се појави. Се разбира, тоа значеше дека треба да го родам. Никогаш во животот не се покајав за тоа – вели Сузан.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …