(ФОТО) Инфлуенсерка позирала во бикини, населението на исламскиот остров барало да се покрие

МИКАЕЛА ТЕСТА, 22-годишна австралиска инфлуенсерка, е обожавана поради фигурата на песочен часовник, која редовно им ја покажува на своите многубројни следбеници на TikTok и Instagram, позирајќи во микро бикини.

View this post on Instagram

A post shared by @mikaelatesta


И’ додека тие можеби се големи обожаватели на нејзините дрски облеки, локалните жители на островот Кокос не биле. „Значи, вчера слетав во Кокос и госпоѓата која го поседува сместувањето во кое престојуваме доби повици од некои локални жители кои рекоа дека треба да носам нешто културно посоодветно бидејќи населението на островот е претежно муслиманско“, објавила таа.
„Денес се кријам за да покажам малку почит и 100. отсто ги почитувам нивните желби. Теста и нејзиниот колега, ѕвездата и момчето на TikTok, Атис Пол, моментално се одмараат на островот Кокос, австралиска територија на половина пат помеѓу Австралија и Шри Ланка. Според пописот од 2016. година, на овој мал остров 75% од луѓето кои живеат се муслиманите.
Додека Теста им ја објаснува ситуацијата на нејзините придружници во нејзиниот влог, таа се појавува во кафена марама што ја покрива главата и рамената и тесен фустан. Во муслиманската култура, вообичаено е во јавност жените да покриваат сè, освен рацете, лицето и стапалата.


View this post on Instagram

A post shared by @mikaelatesta


Изгледа дека Теста не ги одбила барањата на локалното население, но некои сепак коментирале на нејзините објави, тврдејќи дека таа не направила доволно, а некои забележале дека нејзиниот фустан е припиен и има исечоци што ги истакнуваат нејзините колкови и деколте.
„За што зборуваш, ништо не сти покрила“, додал корисникот Osama937. „Таа не зборуваше за вашата коса“.
Сепак, се чини дека повеќето нејзини следбеници го ценат нејзиниот обид да го прикрие и задоволи локалното население.
„Зошто тие толку жестоко мразат, особено немуслиманите? Јас сум муслиман и мислам дека е навистина во ред зшто се покрила најдобро што може!” објави корисник на TikTok по име Саба.

View this post on Instagram

A post shared by @mikaelatesta


„Барем се обидува да покаже почит. Очигледно не е целосно свесна за сè во културата, но се обидува да ги почитува локалното население“, рекол еден, додека другиот напишал: „Благодарам многу што покажавте почит“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 18.08.2022: Доколку ве мачат љубовните дилеми, размислете која е вистинската причина за вашата несигурност…

Овен Љубов: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да …