(ВИДЕО) Кога Ен Хатавеј запеала, познатата пејачка паднала на под!

Ен Хатавеј, ѕвездата од серијата WeCrashed, свратила кај The Kelly Clarkson Show и кога запеала ги оставила сите без зборови. Имено, таа и Кели одиграле игра во која Ен морала да препознае и потоа да отпее песна откако слушнала само неколку тонови.
Откако бендот ја започнал песната Since U Been Gone, снимена од Кларксон во 2004. година, Хатавеј се искачи на малиот подиум и гласно го отпеала рефренот на песната.
Импресионираната, Кларксон паднала на подот, како поради гласовните способности на актерката, така и поради фактот што таа не ја препознала сопствената песна.


„Како ја препозна само од тие тонови? ја прашала актерката, која одговорила: „Кели Кларксон, ако не разбираш колку сите ја сакаме таа песна… Сите ја препознавме овде“.
„Дали да се откажам? Ова е срамно”, шеговито одговорила Кларксон.
Фановите на Ен Хатавеј веќе знаат дека актерката има импресивни вокални способности. Покрај глумењето во мјузиклот Les Misérables од 2012. година, таа пееше и во Ella Enchanted и го позајми гласот за Симпсонови, Рио и Рио 2.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што сака некој да ви порача ако ве БАКНЕ во чело? Погледнете каква ПОРАКА носи овој чин!

Бакнежот во чело често изгледа како многу интимен чин, затоа што некој ви кажува дека …