ОД 18. МАРТ ВЕЌЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: На овие знаци животот драстично им се менува!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Проверете дали припаѓате на оваа група…
Се збогуваме со зимата под сјајот на полната Месечина во Девица на 18. март и време е да се ослободиме од се што е непотребно во животот. Годинешната полна месечина ќе се случи само три дена пред пролетната рамноденица, па астролошките експерти тврдат дека ова е совршен период за напуштање на лошите и прифаќање на добрите навики.
Додека во владеењето на Рибите сме склони кон мечтаење, полната Месечина не мотивира да се фокусираме на попрактичен начин на размислување. Оние кои успеваат да се движат низ овој проток на енергија можат да направат убави промени.

Еве 3 хороскопски знаци кои можат да привлечат среќа од 18. март:


Скорпија
Скорпии, оваа полна Месечина носи светлина во вашата куќа на пријателство и друштво. Имате силен дух на заедништво и ве инспирира да растете, да се чувствувате добро. Многу нови можности и луѓе се внесени во вашиот живот во последните неколку месеци – што научивте од нив? Можете ли да растете од такви основи?
Време е да се посветите на работите поради кои се чувствувате инспирирани и кои создаваат круг на добри дела. Совршено време е да излезете од вашата зона на кожурец и удобност. Направете нешто вредно за целата заедница, како што е волонтирање во засолништа за животни, помагање на загрозени луѓе, поддршка на стари лица, еколошки акции итн.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 02.07.2022: Изгледате вознемирени при помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен Љубов: Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, …