(ФОТО) БЕЛА ХАДИД прв пат за ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ: „Имав синдром на измамник“

Бела Хадид, во едно неодамнешно интервју, првпат проговори за естетската хирургија: „Го имав овој синдром на измамник кога луѓето ме натераа да се чувствувам како да не заслужувам ништо од ова“.
Бела Хадид размислувала за нејзината одлука да оди под нож пред повеќе од една деценија.
Во неодамнешното интервју за Vogue, објавено на 15. март, 25-годишната манекенка од насловната страница се осврнала на конкретни гласини за естетската операција што ја направила за прв пат, а Бела открила дека го оперирала носот кога имала 14 години.
„Посакувам да го чував носот на моите предци“, изјавила таа за публикацијата.
Кога станува збор за тврдењата дека ги подигнала очите, ја средила вилицата, напоилнила усните, Бела рекал дека ниту една претпоставка не е точна.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

loading...


„Луѓето мислат дека сум целосно опседната со моето лице поради слика на која изгледав отечено како тинејџерка“, продолжила таа. „Прилично сум сигурна дека сега не можам да изгледам исто како на 13. години, нели? Никогаш не сум користела филери. Ајде да застанеме таму. Немам проблем со тоа, но не е за мене. Луѓето мислат дека ги кренав очите или како и да се вика тоа – но тоа е лента за лице! Најстариот трик. Таа додала: „Имав синдром на измамник кога луѓето ме натераа да се чувствувам како да не заслужувам ништо од ова. Луѓето секогаш имаат што да кажат, но она што треба да го кажам е дека отсекогаш сум била погрешно разбран во оваа индустрија и од луѓето околу мене“.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)


За време на нејзиното искрено интервју, Бела зборувала и за споредбите што луѓето ги прават меѓу неа и нејзината постара сестра Џиџи Хадид.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …