Дневен хороскоп за вторник, 15.03.2022: Не игнорирајте нечии желби или потреби. Бидете искрени со саканата личност…

Рак
Љубов:
На средба со блиска личност понекогаш не се доволни ниту „големите зборови“, важни се делата. Треба да направите посебен гест.
Работа:
Делувате љубопитно и амбициозно, па проверувате различни информации кои влијаат на нивото на деловна соработка.
Здравје:
Опуштете се во добро друштво, ќе ви годи релаксација.

Лав
Љубов:
Има личност која предизвикува силни емоции кај вас, насочете ги мислите кон заеднички теми. Уживајте со блиска личност.
Работа:
Нема потреба да заклучувате врз основа на првиот впечаток, чекајте го вистинскиот момент. Имате доволно искуство за да се заштитите од лоши влијанија.
Здравје:
Радоста на срцето има лековито дејство во секој поглед.


Девица
Љубов:
Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте партнерот со погрешна приказна, претерано ги нагласувате драматичните ефекти.
Работа:
Размислете посериозно за предупредување или алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни во мерка до која е пожелна во емотивните средби…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор за да …