Дневен хороскоп за вторник, 15.03.2022: Не игнорирајте нечии желби или потреби. Бидете искрени со саканата личност…

Овен
Љубов:
Нема причина за емоционална несигурност, осмислете привлечна или возбудлива забава за двајца.
Работа:
Важно е да се применат успешни рецепти. Се што правите со позитивна тенденција остава добар впечаток.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма. Покренете ја маснотијата.

Бик
Љубов:
Изгледате вознемирено и со многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа, пред да повредите нечии чувства.
Работа:
Се грижите да оставите одличен впечаток кај вашите соработници, па во мегаломански стил прифаќате различни обврски.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.


Близнаци
Љубов:
Подобро е да се справите со сопствените дилеми отколку да се мешате во туѓите планови. Останете настрана, знаете каде е кому местото.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации, па доаѓате до погрешен заклучок. Деловниот неуспех е логичен редослед на настани.
Здравје:
Внимавајте на здрав и уреден живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …