(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник.

This image has an empty alt attribute; its file name is nkuti-gatva-1.jpg
Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната серија. Како што објаснил во едно од интервјуата, морал да позајмува од пријатели и познаници за да може да дојде на аудицијата. Позајмувал за да направи костум или да плати превоз. Нкути и неговото семејство ја напуштиле Руанда разорената од војна и се преселиле во Шкотска. Иако семејството на Нкути успеало да ја избегне војната, тој не можел да избегне малтретирањето на училиште поради бојата на кожата.


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ncuti Gatwa (@ncutigatwa)


Со желба да успее во филмската индустрија, тој се преселил во Лондон за да го оствари долгорочниот сон – да стане актер. За жал, тој брзо ги потрошил своите заштеди и набргу станал бездомник. Имал среќа што пријателите го пуштиле да спие на софата.


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ncuti Gatwa (@ncutigatwa)


„Околу пет месеци пред ‘Сексуално образование’ претежно спиев во туѓи дневни соби, немав покрив над главата. Единствената среќа беше што имав пријатели, инаку ќе бев на улица“, рекол Нкути.
Провокативната и прогресивна серија за човечките желби, запознавањето со телото и сексуалноста стана една од најгледаните на Нетфликс, дозволувајќи му на Нкути да заработи повеќе отколку што сонувал.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Ncuti Gatwa (@ncutigatwa)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …