Потребни ви се помалку од 100 денари: Забрзајте го отстранувањето на СТРИИТЕ и ЦЕЛУЛИТОТ со помош на овие две состојки

Не ви треба скапа козметика, туку две состојки од кујната кои сите ги имаме
Не е важно како сте ги „заработиле“, дали тоа било нагло слабеење или после бременост – стриите се тука, па ги има. За среќа, постои едноставен и бесплатен начин да се ослободите од нив.
Колку и да ви изгледаат грдо, стриите не се здравствен проблем, туку пред се естетски проблем. Сепак, ниту една жена, па ни маж, не сака да ги гледа на стомакот.
Тие се јавуваат на местата кои се најмногу изложени на истегнување и раст на кожата: рамења, надлактици, градите, стомакот, колковите, бутовите и задникот. Стриите се всушност оштетување на сврзното ткиво кое настанува поради пребрзо растегнување на кожата.

This image has an empty alt attribute; its file name is majka-strii.jpg
Тоа се секогаш хоризонтални линии на телото, на почетокот виолетово-црвени, за на крајот да побелат. Иако на пазарот има неколку многу скапи препарати за нивно отстранување, малкумина знаат за овој едноставен домашен рецепт.Мелените зрна кафе нежно ја ексфолираат кожата и го стимулираат производството на колаген, додека маслиновото масло ја „заклучува“ влагата во клетките на епидермисот.

loading...

This image has an empty alt attribute; its file name is kafe-telo-celulit.jpg

Еве како да ја направите смесата
Направете мешавина од една лажица маслиново масло и една кафена лажичка кафе – со нежни движења масирајте ја смесата на деловите од кожата покриени со стрии – правете го тоа 5. минути, па оставете 20 минути да отстои – исплакнете со млака вода – избришете лесно со пешкир – нанесете избор на лосион за тело – повторувајте го ова секој ден и стриите ќе исчезнат како да се со рака однесени.


За уште подобри резултати, особено ако имате целулит и во проблематичната регија, во смесата можете да додадете една кафена лажичка жолт шеќер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …