(ФОТО) Украинската Плејбој зајачица денеска волонтира во кујна и лупи компири за војниците

УКРАИНСКАТА манекенка и поранешна зајачица на Плејбој, Даша Астафиева, деновиве помага во кујната, лупи компири, краставици и друг зеленчук за украинските војници.

This image has an empty alt attribute; its file name is dasa-1-567x1024.jpg


На својот Инстаграм стори Даша објави низа видеа и фотографии од сегашното работно место каде што волонтира, на кои може да се види како таа, вредно облечена во униформа, ревносно помага во подготовката на оброците.

This image has an empty alt attribute; its file name is dasa-2-599x1024.jpg


Даша беше девојка на месецот во Плејбој во јануари 2009. година, а воедно и 55-та „playmate“ по повод 55-тиот роденден на тоа познато списание.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …