НАУЧНО ИСТРАЖУВАЊЕ – Како го користите мобилниот телефон? Еве што кажува тоа за вашиот карактер!

Според новото истражување, начинот на кој го користиме мобилниот телефон може да открие кои сме
Според новото научно истражување, начинот на кој го држиме мобилниот телефон го открива карактерот на една личност Постојат четири начини на држење телефон, а секој од нив има посебно значење.

A – Ако го држите телефонот во едната рака и пишувате текст со палецот
Држењето на телефонот со едната рака доволно зборува за вашата разновидност. Организирани сте и дисциплинирани, секогаш знаете што е добро за вас, а што лошо. Повеќе сакате да зборувате отколку да слушате, но никого намерно нема да навредите. Умеете да разликувате искрена љубов од преправање. Ќе направите се за вашата сакана личност.


Б – Ако го држите телефонот во раце и пишувате текст со палецот
Тоа покажува дека сакате заштита, ви треба грижа и внимание. Не сакате да покажувате чувства и поради тоа вашиот партнер може да почувствува недостаток на љубов.


В – Телефонот го држите во вашите раце, но ги користете двата палци кога пишувате
Не сте многу срдечни, често сте загрижени и исплашени. Потребен ви е партнер кој ќе ве разбере 100 проценти. Кога со вас е доверлива личност, вие сте полни со самодоверба. Ја сакате вашата избрана со целото ваше срце и лесно ги заборавате проблемите од минатото.

Д – Телефонот го држите со едната рака и пишувате текст со показалецот од другата рака
Имате тивко и избалансирано однесување. Подготвени сте да жртвувате сè за доброто на другите. Не сакате гужви. Преферирате мирни и познати места. Такви сте и во љубовта – тоа е тивко засолниште за вас. Не ги поднесувате солзите, особено на блиските луѓе. На вашите најблиски им простувате грешки со рекордна брзина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …