(ФОТО) Полуголи се виткаат околу мртовечки ковчези: Морбидна реклама предизвикала бес!

Гробари во Русија најмиле полуголи модели за нивната компанија во обид да продадат што е можно повеќе ковчези.

This image has an empty alt attribute; its file name is reklama-za-sandak-583x1024.jpg

loading...

Оваа компанија од Москва се надевала дека неколку модели во долна облека ќе ја зголемат продажбата, но наместо тоа наишле на гнев во јавноста.
„Имаме свој персонал од квалификувани работници кои ја надгледуваат организацијата на погребот во секоја фаза – од документација до робредот“, се вели во описот на кампањата на социјалните мрежи.

This image has an empty alt attribute; its file name is reklama-za-sandak-1-574x1024.jpg


Контроверзната реклама привлекла големо внимание а корисниците на социјалните мрежи го изразиле своето негативно мислење.
Еден корисник напишал дека рекламата е „невкусна и навредлива“, додека други ја опишале како „богохулење“.
„Ова е ужасно, вистинскиот ужас е што луѓето ги изгубија сите граници. Светот полуде“, напишал еден корисник. Некои пишувале дека погребот е нешто што е приватно и секако не го заслужува овој начин на рекламирање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и …