Дневен хороскоп за сабота, 29.01.2022: Во емотивна смисла ве очекува ново задоволство кое ќе ја одбележи вашата врска со саканата личност…

Овен
Љубов:
Отворено разговарајте со партнерот и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да ве залажуваат со илузии.
Работа:
Во заеднички интерес е да се минимизира деловниот и финансискиот ризик. Правилно почитувајте го договорот.
Здравје:
Треба да се ослободите од непотребните грижи

Бик
Љубов:
Во врска со саканата личност не барајте невозможни отстапки, прифатете го тоа што го добивате со поголема почит.
Работа:
Внимавајте на корисни совети, секогаш постои можност за постигнување деловен договор кој води до заеднички решенија.
Здравје:
Треба да ја подобрите психофизичката состојба.


Близнаци
Љубов:
Ако се грижите да го израдувате партнерот, размислете како треба да ги презентирате своите идеи.
Работа:
Објаснувате работи кои вашата околина добро ги знае, но не се осмелува да ги прифати.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ЕВЕ ШТО НОСАТ ИСЛАМСКИТЕ ЖЕНИ ПОД БУРКА: Одговорот шокирал многумина!

Ако жената носи бурка или хиџаб, тоа мора да биде нејзина лична одлука и желба …