(ВИДЕО) Потресни зборови на ќерката на Аки Рахимовски на погребот: „Бегај тато, оти горе им е досадно без тебе“

Аки Рахимовски последен пат беше испратен во загрепски Мирогој. На погребот се собраа бројни пријатели и колеги, како и членови на семејството, а неговата ќерка Дина одржа шокантен говор кој многумина ги расплака.
„Еднаш рече дека е лесно да се биде висок, но тешко е да се биде голем, голем човек“, рекла Дина со скршено срце.
„Ти благодарам, тато, што ме научи дека човекот е мал под ѕвездите. Ајде, бегај, така ми кажа, бегај ќерко. Бегај, тато, затоа што им е досадно горе без тебе. И само да знаеш, само ти, тато, и никој како тебе“, рекла таа.
„Те сакам тато“, го завршила својот говор.
Потоа започнала песната „I Did It My Way“. Фотографијата на Аки на погребот ја носеле неговите внуци.
Бројни хрватски музичари дошле за последен пат да се простат од Аки.
„Нашата улица е тажна откако ти не си тука… Затоа што тажната песна ја пеат оние што остануваат“, пишувало пред ковчегот покрај фотографијата на Аки. Ова се стихови од песната „Steamroller“ – „Мојата песна е светлина“.
Аки Рахимовски почина на 67-годишна возраст.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …