ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со Ковид-19 и бил принуден да одложи два проштални концерти во Далас.
Џон „има само благи симптоми“ и со нетрпение очекува наскоро да се врати на сцената и да ја продолжи својата проштална турнеја „Farewell Yellow Brick Road“.
Седумдесет и четиригодишната пејачка требало да настапи на сцената на American Airlines Center во Далас на 25. и 26. јануари, а фановите треба да ги задржат билетите, бидејќи „наскоро ќе бидат објавени нови датуми за откажаните концерти“.

This image has an empty alt attribute; its file name is elton-dzon.jpg
Музичарот ја започна својата проштална турнеја „Farewell Yellow Brick Road“ во 2018. година, планирајќи повеќе од 300. концерти во текот на три години ширум светот.
Поради појава на вирусот коронавирус, тој ги одложи настапите во САД планирани за 2020. година, кои продолжија на 19. јануари годинава во Њу Орлеанс, а планирани се концерти и во Хјустон, Чикаго, Детроит, Торонто, Њујорк и Мајами.
Претходно Џон најави дека ги одложува европските концерти на својата светска турнеја до 2023. година, за да може да го оперира повредениот колк.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …