10. најчести женски и машки фантазии: Сакаат да водат љубов на отворено, сакаат да снимаат „акција“

За сите кои бараат инспирација за подобар секс со партнерот или само се интересираат за што сонуваат другите луѓе, најголемиот британски сајт за состаноци IlikitEncaunters направил истражување за да открие кои се најчесто машки и женски сексуални фантазии.
Истражувањето покажало дека фантазиите не се невообичаени за двата пола, но факт е дека повеќето луѓе ги кријат од партнерите, дури 32. отсто од мажите и 31. отсто од жените.
Меѓу 2.000 анкетирани жени, повеќето рекле дека фантазираат за секс на отворено; на плажа, во шума или под ѕвездите; и меѓу исто толку многу анкетирани мажи чија фантазија бр. 1 е – снимање порно во ваша насока …
И’ оваа анкета покажала дека фантазиите не се невообичаени за жените или за мажите, но факт е дека повеќето од нив ги кријат од своите партнери; дури 32. отсто од мажите и 31. отсто од жените.
Сепак, повеќето од нив; 74. проценти од мажите и 67. проценти од жените; исто така мислат дека има „малку настрана црта“.

This image has an empty alt attribute; its file name is namirnici-za-seksualen-zivot.jpg


Експертот за врски на IllicitEncounters, Џесика Леони вели дека многу луѓе почнуваат да излегуваат бидејќи нивните партнери не сакаат да ја задоволат нивната „чудна“ страна, па предноста на онлајн запознавањето е тоа што тие можат да бидат искрени и да кажат што сакаат од почеток и да бараат луѓе со слични интереси.

– Проблемот во долгите врски често настанува затоа што желбите на поединецот се развиваат и личноста станува посвесна за нив, а со тек на време сфаќа дека неговиот партнер не сака ништо такво и никогаш нема да може да ги задоволи – изјавила Леони за „Метро“. Иако сајтовите за запознавање имаат свои предности, тоа во никој случај не сугерира дека аферата би била одговор на сексуалните проблеми.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што значи кога го сонувате поранешниот партнер: Едно значење е ПРЕДУПРЕДУВАЧКО – важна ПОРАКА е на пат до вас

Не постои личност на која не и се случило да сонува за поранешен партнер или …