(ФОТО) Маја Вукичевиќ со емотивна посвета се прости од маестро Александар Џамбазов!

„Чичко Ацо…Го паметам од дете, соседи бевме во Козле. Секојдневно го шеташе Гастон шампион преубавиот кокер шпаниел, а ние трчавме по него да си играме со убавото кученце. Преубави спомени… Кога пораснав секогаш беше полн со подршка и убави зборови. Сакаше и знаеше да го види убавото во луѓето. Вистински МАЕСТРО! Секогаш кога ќе се сретневме ми се обраќаше со “Маичка мила моја…”. Почивај во мир Маестро, искрено сочуство до целото семејство @Igor Dzambazov😔“


Фото: Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БОЛНА ИСПОВЕД НА ВИЛ СМИТ КОЈА ШОКИРАЛА МНОГУМИНА: Гледав како ми исчезнуваат ПАРИТЕ и куќата, а проговорил и психоделичното искуство!

Вил Смит гостувал во шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (На мојот …