СЛИКА КОЈА ГОВОРИ ПОВЕЌЕ ОД ЗБОРОВИ: Игор Иџе Стефановски – Трофеи за сите времиња!

Најдобриот македонски автомобилски ас веќе ја испиша историјата а иако скромен, по природа, објави фотка со неговите освоени трофеи…
Не веруваме дека некој може да изброи колку трофеи има на фотографијата, а Иџе се’ објаснил со „Истрајност. Упорност. Пожртвуваност…… резултатот е ова!“


Секако, во претстојната сезона очекуваме нови успеси на Иџе со кои ќе ја зголеми и онака богатата колекција пехари.

Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Давидовски испиша историја, прв Македонец со победа во ТЦР Европа

Автомобилистот Виктор Давидовски успеа да испише историја и стана првиот Македонец со победа во престижниот …