Дневен хороскоп за вторник, 25.01.2022: Постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено сè што сакате…

Овен
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. Знаете како да ги наметнете своите желби.
Работа:
Не дозволувајте некој да се сомнева во вашето знаење или професионални способности. Важно е да го следите тековниот протокол.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

Бик
Љубов:
Не сакате да пропуштите ненадејна можност за емотивно зближување. Одговорете на нечии „сигнали“ или љубовна порака.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици или можност да ги тестирате своите способности под необични услови.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.


Близнаци
Љубов:
Саканата личност знае да ве остави во убедување, како се да е во најдобар ред. Но, вие очекувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена се си има свој „животен век“, а вие упорно инсистирате на работи кои одамна се надминати.
Здравје:
Ќе уживате во психофизичка релаксација и релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …