Го регулира холестеролот, ги зајакнува коските и ги штити очите – ова е кралот на зеленчукот!

Кељот се смета за еден од најздравите и најхранливите видови зелен лиснат зеленчук.
Ова е вистинска суперхрана полна со корисни соединенија, кои имаат моќни лековити својства.
Богат е со витамин А, витамин Ц и витамин К. Лиснатиот дел содржи и фосфор, магнезиум и калиум. Ова се здравствените придобивки од кељот и зошто е добро да го вклучите во вашата редовна исхрана во различни форми.

Влијае на регулација на холестеролот
Консумацијата на кељ ја забрзува синтезата на стомачната киселина во организмот, а со тоа помага во регулирање на нивото на холестерол. Помага во спречување на разни кардиоваскуларни болести и е добар за здравјето на срцето.


This image has an empty alt attribute; its file name is prokelj.jpg

Го чува здравјето на коските
Кељот е богат извор на калциум, фосфор и витамин К. Помага во подобрување на густината на коските и го намалува ризикот од остеопороза и фрактури.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепти) ЗЛАТНА ТРОЈКА за долговечност: Мед, цимет и вода за зачувување на здравјето на ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ – Ќе се ШОКИРАТЕ што се’ лекува!

Комбинацијата на мед и цимет е особено важна за проблемите со срцето, и се препорачува …