Диетата на д-р Ивановиќ топи килограми без никакви жртви: Еве зошто оваа диета моментално е најпопуларна!

Диетата на д-р Ивановиќ симнува 10 килограми за еден месец без големи жртви и чувство на глад
Д-р Владимир Ивановиќ создал диета која за кратко време стана една од најпопуларните. Резултатите се одлични, велат оние кои ја пробале оваа диета.
Она што ја издвојува оваа диета од другите е тоа што губите килограми на сосема природен и безбеден начин, без да чувствувате глад и без јо-јо ефект. Килограмите што ќе се изгубатнема да се вратат штом го прекинете овој режим.

This image has an empty alt attribute; its file name is za-dieta.jpg
Правила на диетата
За време на овој режим, телото ќе ги добие сите потребни материи за правилно функционирање. Внесувањето на јаглехидрати и масти е ограничено, па конзервираната храна, слатките, како и некои житарки, производи од скроб и брашно, тестенини, леб, компири и мешунки треба целосно да се исклучат од исхраната.
Овошјето со висока содржина на шеќер како банани, грозје, дињи, кајсии и смокви не се пожелни. Маргаринот и сите млечни производи се забранети, освен кефирот.
Менито на оваа диета вклучува најмногу супи, посно месо и риба, јајца и растителни влакна, кои најмногу ги има во зеленчукот. Од овошје можете да јадете јаболка и цитруси.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како, на едноставен начин, да воспоставиме контрола на калориите и чувство на ситост?

Голем дел од женската популација има проблем со прекумерната тежина. И покрај сите диети и …