Во сезоната на Водолија три хороскопски знаци ги очекува спектакл!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Само што започна сезоната на Водолија, станавме опседнати со можностите кои ни ги нуди овој период. Се’ ни се отвора, а кај три хороскопски знаци љубовните врски почнуваат да се подобруваат.
Водолија е знак кој претставува верба во себе, избор и право да бидете свои и да правите што сакате. За време на сезоната на Водолија, почнувајќи од 21. јануари 2022. година, почнавме да чувствуваме сè, од надеж до нови и инвентивни начини да ја одржиме таа надеж жива.
Сезоната на Водолија е фантастична за љубовниците. Новите врски ќе имаат голема корист од периодот на Водолија.
Оние од нас кои се веќе со нашите партнери ќе видат дека работите стануваат малку посветли. Можеби во еден момент ги сфативме работите малку премногу сериозно и почнавме да ја губиме таа спонтана радост што доаѓа само затоа што сме заедно.
Енергијата на Водолијата ни овозможува да испитуваме нови работи и да анализираме, но без претерување. Ќе видиме дека треба да се ослободиме од потребата да контролираме сè, и ако сè оди добро, можеби едноставно ќе ја живееме романсата токму онаква каква што е.

Стрелец
Главната причина зошто вашиот љубовен живот ќе почне да се подобрува е тоа што во текот на сезоната на Водолија ќе се чувствувате порелаксирано со сите аспекти на вашата врска, а помалку загрижени за супер-фантастични аспекти, што значи дека ќе се помирите со фактот дека вашиот партнер не е суперхерој, туку човек.
Вашите очекувања малку ќе стивнат, не затоа што сакате помалку, туку затоа што сега сте подготвени да прифатите човечко суштество во вашиот живот, а не да очекувате некое митско битие од вашата имагинација.
Ова го намалува притисокот од вашиот партнер и ви овозможува и двајцата полесно да дишете. Сведувањето на вашите очекувања до соодветната реалност е многу поздраво отколку да вршите притисок врз вашите сакани лица да станат она што не се.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.09.2023 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им е наредено на повеќето родени во знакот Овен, …