(ФОТО) Шварценегер предизвикал тешка сообраќајна несреќа: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Арнолд Шварценегер (74) доживеа тешка сообраќајна несреќа, неговиот теренец се превртел на друг автомобил, а возачот е тешко повреден.
Актерот пет минути пред несреќата бил надвор со синот Патрик, а несреќата се случила бидејќи актерот свртел лево, додека стрелката за вртење лево била сè уште црвена.
Актерот го возел теренец Yukon SUV кога пред неколку часа се судрил со црвен „Приус“. Неговиот теренец почнал да се тркала и завршил на врвот на Приусот, а потоа продолжи да се тркала налево во Porsche Cayen, пишува TMZ.
„Изгледаше како сцена од филм. Судирот беше доволно силен што воздушните перничиња на Yukon се активираа“, рекол сведокот.
Еден од сведоците вели дека Prius се движел кон булеварот „Сансет“, а Арнолд бил во „Сансет“ и свртел лево во спротивна насока кога се случил судирот.
Полициски извори велат дека сметаат дека за несреќата е виновен Арнолд. Велат дека свртел лево, но левата стрелка сè уште била црвена.
„Повредена е жената која го возела Приусот. Многу крвари од главата. Ни кажаа дека Брзата помош ја однела во болница“, велат луѓето кои се нашле на местото на несреќата.
Арнолд е добро и длабоко загрижен за повредената жена и вели дека сака лично да ја провери. Шварценегер пет минути пред несреќата излегол со синот Патрик (28).

View this post on Instagram

A post shared by TMZ (@tmz_tv)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …