СО НИВ САМО НАЈТРПЕЛИВИТЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ НА КРАЈ: Овие хороскопски знаци немаат милост во врската

Близнаци
На Близнаците лесно може да им здодеете. Тие стануваат нетрпеливи со партнерите, а потоа се лутат ако сфатат дека на партнерот му треба премногу време да одговори на она што го побарале од нив.
Доколку има проблем во врската, Близнаците можат да го обвинат партнерот дека не се труди доволно. Тие исто така ќе го малтретираат и ќе се жалат, но и ќе го третираат партнерот како дете за да можат да манипулираат со нив.

Бик
Кога Бикот е фрустриран тогаш може да направи јавна сцена заедно со својот партнер. Кога партнерот ќе го обвини Бикот дека е бесчувствителен, Бикот веднаш ќе тргне во контранапад и ќе го обвини партнерот за истото. Има случаи кога нивниот партнер се обидува да ги изрази своите емоции, но Бикот ги одбива. Тоа се луѓе кои длабоко веруваат дека секогаш се во право.


Риби
Кога Рибите нема да го добијат тоа што го сакаат, ќе се однесуваат како жртва. Сепак, не секогаш успеваат и можат само да ги влошат работите. Не е невообичаено Рибите да прават врева, да ги трескаат вратите, да удираат по ѕидови или да плачат гласно кога ќе се налутат затоа што сакаат партнерот да знае колку се повредени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.09.2023 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им е наредено на повеќето родени во знакот Овен, …