(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ „ПОКОСИЛ“ РЕПОРТЕРКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА НА РАБОТА: Еве колку време и требало повторно да се вклучи!

Репортерка од Западна Вирџинија била удрен од автомобил во живо во емисија додека известувала за комуналните проблеми.
Тори Јорги гледала директно во камерата додека гледачите можеле да видат пар фарови кои се приближуваат зад неа. Тогаш таа буквално била исфрлена од кадарот кога автомобилот ја удри одзади, а гледачите можеле само да го слушнат шокираниот извик „Ох! О, Боже! пред таа да објави надвор од камерата “само што ме удри автомобил!“
Сè уште надвор од видното поле, Јорги потоа брзо го уверила својот водител: „Добро сум. Сите сме добри“.
„Знаете, тоа е ТВ во живо за вас. Всушност, ме удри автомобил на факултет, знаете, баш така“, рекла таа, додека загрижените набљудувачи можеле да слушнат како ја прашуваат дали е повредена.


„Многу ми е мило што сум добро“, рекла таа пред да си рече: „Добро си, добро си, сите сме добро“.
Видно потресена, Јорги потоа повторно се појавила пред камера, шегувајќи се дека требало да знае дека инцидентот „конкретно ќе и се случи“ во текот на псоледната недела на работа.
Работела на VSAV-TV во Западна Вирџинија три години. Но, младата репортерка веќе добила пофалби од колегите за справувањето со инцидентот, а многумина забележуваат дека реагирала како искусна репортерката и веднаш се вратила на моментумот.
На прашањето на нејзината загрижена колешка каде точно ја удри автомобилот по телото, таа рекла: „Ниту не знам Тим. Целиот мој живот штотуку блесна пред моите очи, но ова е ТВ во живо и се е во ред“.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …