(ФОТО) Ѓоковиќ  на Богојавление Водици отишол во црква

Новак Ѓоковиќ два дена по доаѓањето од Австралија и депортацијата е виден во Белград, а на Богојавление водици отишол на литургија во црквата Ружица на Калемегдан.
Најдобриот светски тенисер се врати дома откако на двапати конечно и конечно му беше поништена визата за престој во Австралија.Ѓоковиќ не можеше да го нападне 10. трофеј на Австралија опен и рекордната 21. Грен слем титула.
Новак реши следниот период да го помине во Белград, а на Богојавление отишол на литургија во црквата Ружица на Калемегдан.
Многу граѓани сакале да се фотографираат а првиот рекет на светот им излегол во пресрет со насмевка.


Ѓоковиќ по 11. дена агонија беше депортиран од Австралија, во понеделник пристигна во Белград, а причината за укинувањето на визите Федералниот суд ќе ја соопшти во четврток.
Најдобриот светски тенисер се огласи набрзо по одлуката за депортација и рече дека нема да зборува на таа тема до крајот на турнирот. Во меѓувреме следеа нови проблеми, бидејќи имаше најави дека без вакцината нема да може да се игра на Ролан Гарос и Вимблдон.

This image has an empty alt attribute; its file name is novak-i-gjorgje.jpg
„Ќе одвојам малку време да се одморам и да се опоравам, пред да дадам дополнителни коментари освен овој. Исклучително сум разочаран од пресудата. Непријатно ми е што фокусот на изминатите недели беше на мене и се надевам дека сега сите ќе можеме да се фокусираме на играта и турнирот што го сакам. Би сакал да им посакам на играчите, официјалните лица на турнирот, персоналот, волонтерите и навивачите се’ најдобро на турнирот. На крајот, би сакал да им се заблагодарам на моето семејство, пријателите, тимот, навивачите, поддржувачите и моите сограѓани Срби за нивната постојана поддршка. Сите вие ​​бевте голем извор на сила за мене“, изјави Ѓоковиќ пред да замине од Австралија.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен …