(ФОТО) Познат диџеј открил дека боледува од тешка болест, па со својата фотографија ги шокирал фановите

Пред еден месец италијанската ѕвезда диџеј Џиџи Д’Агостино преку Инстаграм открил дека боледува од тешка болест, а сега ги шокирал своите обожаватели со фотографија која воопшто не изгледа добро.
Значително слаб, блед и потпрен на одалка, музичарот им се обратил на пријателите и обожавателите.
„Се надевам дека оваа нова година ќе ми донесе малку мир и сила, ви испраќам прегратка. Ви благодарам што сум во вашите мисли, со љубов, Џиџи“, напишал тој.
Познатиот диџеј не откри од што точно боледува во својата прва објава, во која ја информираше јавноста за својата болест.

View this post on Instagram

A post shared by Gigi D’Agostino (@gigidag)


„За жал, веќе неколку месеци се борам со тешката болест која ме погоди агресивно. Тоа е постојана болка, не ми дава мир“, напишал Џиџи на својата Фејсбук страница на 17. декември.
„Остани силен“, „Можеш, Џиџи“, „Брзо закрепнување“, му порачаа фановите во коментарите.
Инаку, Џиџи Д’Агостино, чие вистинско име е Луиџино Селестино Ди Агостино, стана светски познат во 1999. година со „Bla Bla Bla“ и „The Riddle“, во 2000-тите веројатно беше најуспешниот диџеј во Европа.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НА СЕ МИСЛЕЛА – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ТЕСТАМЕНТОТ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИАНА: Оставила ОГРОМНО БОГАТСТВО, а еве кој го наследил целиот нејзин имот!

Познатата британска принцеза Дијана овие денови ќе наполнеше 61. година да не загинеше во страшна …