(ВИДЕО) Ѓоковиќ во Дубаи бил пречекан од фановите. Тој веќе заминал за Белград, еве кога ќе слета

НОВАК ЃОКОВИЌ денеска по 5 часот по локално време слета во Дубаи, каде го пречекале неколку стотици верни фанови. Дошле да му изразат поддршка откако беше депортиран од Австралија и со тоа ја загуби шансата да го освои 10. Австралија опен во кариерата и вкупно 21. Грен слем.
Српскиот тенисер со убав гест им одговори на своите фанови. Откако излегол од терминалот се фотографирал со секој навивач кој му пришол и дури потоа продолжил по својот пат. Видео од средбата со навивачите беше објавено на Твитер од дописникот на CNBC за Блискиот Исток Ден Марфи.


Српските медиуми објавија дека Ѓоковиќ веќе се качил во авион за Белград, а попладнево треба да пристигне во Србија каде се подготвува голем пречек. По Србија, тој треба да одлета за Шпанија, каде ќе одмара во следниот период.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Забрзувањето на Ѓоковиќ за четирифинале на Вимблдон!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четирифиналето на Вимблдон откако во мечот од четвртото …