Познато колку пари ќе треба Новак Ѓоковиќ да и плати на Австралија

Новак Ѓоковиќ е депортиран од Австралија, автоматски ќе добие забрана за влез во земјата во траење од три години, а ќе ги плати и трошоците за судењата кои во два наврати ги загуби.
Новак ќе треба да ги плати трошоците за судењето, а според австралиските медиуми се работи за сума од 500.000 долари.
Што се однесува до забраната за влез во Австралија, таа може да се ревидира пред следниот Австралија опен.
Имено, има исклучоци од забраната во случај на „исклучителни околности“, доколку е во интерес на Австралија Ѓоковиќ да учествува, секако, доколку тој изрази желба повторно да биде дел од Австралија опен.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МОМЕНТИ КОИ ВРЕДИ ДА СЕ ЗАПОМНАТ – Прекрасните бебиња близнаци се „препознале“ по прв пат, нивните насмевки кажале се!

Иако понекогаш се караме со нашите браќа и сестри, таа љубов е огромна и значи …