(ФОТО) КРАЛИЦАТА СЕ „ОТКАЖАЛА“ ОД ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ: Одземенеи му се сите воени и благородничките титули, ќе му се суди како на обичен човек

На ПРИНЦОТ Ендрју му се одземени воените чинови и кралските титули, а тој ќе се брани како граѓанин во тужбата за сексуален напад, соопшти Бакингемската палата.
– Со одобрение и согласност на кралицата, на кралицата и се вратени воените чинови и кралските титули на војводата од Јорк, се наведува во соопштението на Бакингемската палата, објавена на официјалната страна на Кралското семејство на Инстаграм.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)Се додава дека војводата од Јорк нема да продолжи да презема никакви јавни должности и ќе се брани како граѓанин во судска постапка.
Судот во Њујорк претходно одби да ја отфрли тужбата на Вирџинија Џуфре против Ендру.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Prince Andrew Albert (@dukeofyork531)


Џуфре го тужи принцот Ендру (61) во граѓанска тужба во Њујорк, наведувајќи дека била принудена да има сексуални односи со пријателите на американскиот милионер Џефри Епштајн, вклучувајќи го и војводата од Јорк – кога имала 17 години.
Принцот Ендру жестоко ги негира наводите.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …