Зошто е лошо да избегнувате кавги со партнерот

Ако влезете во врска мислејќи дека розите постојано ќе цветаат, ќе направите голема грешка…
Доколку досега не сте имале кавга или конфликт со партнерот, запрашајте се дали е се во ред во вашата врска.
Многу врски започнуваат совршено. Пред да се заљубите, постои чувство на еуфорија поради која често доаѓа до идеализирање на партнерот. Тогаш ги гледаме само неговите најдобри карактеристики. Но, кога во одреден момент ќе дојде до неизбежна кавга или недоразбирање, остануваме длабоко разочарани.
Ако влезете во врска мислејќи дека постојано ќе цветаат рози, ќе направите голема грешка. Поради желбата да направите се да биде идеално, како што сте замислиле, може да се случи да ги турнете работите под тепих, обидувајќи се да не направите или кажете нешто што потенцијално може да го налути вашиот партнер или да ве оддалечи од него. Сакате тој да мисли дека сте наједноставниот човек на планетата, дека нашол вистинско злато.

This image has an empty alt attribute; its file name is ljubov-kavga-1.jpg
Сепак, порано или подоцна ќе се случи нешто што ќе ве исфрли од такт – што нема да можете да го игнорирате. Ќе се запрашате дали сте ја избрале погрешен или сте направиле нешто страшно погрешно.
Љубовната врска најмногу ја зајакнуваат предизвиците. Кога ќе дојде до кавга меѓу вас и вашиот партнер, развијте ги вештините поврзани со заедничкиот однос и поврзете се уште повеќе, а ако се држите настрана од тоа – дозволувате таа врска да се распадне.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …