Дневен хороскоп за петок, 14.01.2022: Средбата со една личност е повеќе како игра на „емоционално прикривање“ и тестирање отколку на искрена размена на чувства…

Овен
Љубов:
Расположени сте, нема причина да бегате од „љубовните сигнали“. Овозможете си некоја омилена забава.
Работа:
Имате добра проценка за различните можности на деловната сцена и знаете како сугестивно да дејствувате на околината.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка фаза.

Бик
Љубов:
Во средбата со саканата личност, се однесувате сомничаво, не сакате однапред да ветувате. Користете ја вашата омилена тактика.
Работа:
Договорот со едно лице укажува на можен неуспех. Прифатете го поразот достоинствено како поучно искуство.
Здравје:
Потрудете се да ја подобрите вашата психофизичка состојба.


Близнаци
Љубов:
Саканата личност има разни замерки за вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не игнорирајте нечие „предупредување“.
Работа:
Треба да ги контролирате лошите навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и неколкучасовен здрав сон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …