(ВИДЕО) Старица стоела со навивачите мислејќи дека тоа е ред за вакцина

Грешката сосема случајно ја открил репортер кој снимал прилог за еуфоријата меѓу навивачите на шпанскиот второлигаш кој го дочека повеќекратниот шампион Валенсија.
Необичната приказна доаѓа од Шпанија, каде една старица стоела во ред со часови чекајќи да се вакцинира, а наместо тоа тоа бил пункт за купување билети за натпреварот меѓу Картагена и Валенсија.
Грешката сосема случајно ја открил репортер кој снимашлприлог за еуфоријата меѓу навивачите на шпанскиот второлигаш кој го пречекале повеќекратниот шампион Валенсија.


„Претпоставувам дека сте тука да купите билети за овој голем натпревар“, ја прашал репортерот старицата.
„Не, јас сум тука за вакцината против коронавирус“, рекла жената.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата …