(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА – Беше една од најубавите жени на светот: Оваа убавица денес е потполно непрепознатлива

Таа го променила својот личен опис…
Една од најубавите жени на светот, Феј Данавеј, покрај актерскиот талент, публиката ја маѓепса и со својата убавина.
Сепак, дека годините си го емале данокот говори и фактот што денес природната убавица целосно го променила својот личен опис, а нејзините верни обожаватели секојдневно коментираат дека таа повеќе не личи на себе. Естетските зафати целосно го трансформирале нејзиниот лик, така што сегашниот изглед повеќе не потсетува на убавината каква што беше некогаш.

This image has an empty alt attribute; its file name is fej-danavej-denes.jpg


Феј Данавеј беше една од најпознатите актерки во Холивуд, кариерата ја започна во 60-тите, а најпозната е по улогата во филмот „Бони и Клајд“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Маја Вукичевиќ со емотивна посвета се прости од маестро Александар Џамбазов!

„Чичко Ацо…Го паметам од дете, соседи бевме во Козле. Секојдневно го шеташе Гастон шампион преубавиот …