(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството ја довело до депресија

Кансу Дере (41) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше дадена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие која е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би се посрамила од такво нешто.
Најмногу била разочарана во врската кога во 2009, година требало да се омажи за турскиот комичар Џем Јилмаз, но тој се заљубил во нејзината најдобра пријателка Аху Јагта, со која Кансу носела ревии на почетокот на нејзината кариера. Тој се оженил со неа и добиле детеа, но среќата не траела ниту три години, а кога Џем подоцна се обидел да се врати кај неа, тоа повеќе не и било ниту на крајот на умот.
– Поради тоа плачев со денови. Бев изневерена, повредена и ништо не можеше да ме расположи. Бев на дното. Пријателите се мачеа околу мене, постојано ме носеа надвор, обидувајќи се да ме насмеат и расположат, но јас тонев сè подлабоко во мојата депресија, рекла таа еднаш.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)


Но, ова не е единствениот љубовен крах што таа го доживеала. Кога стрелата на Купидон конечно повторно ја погодила и таа се смирила со нејзиниот менаџер Џем Ајдин, неговата љубовна врска со друга жена брзо ја отрезнила.


– Ладна сум како мраз и таква ќе останам. Некои работи не се однесуваат на јавноста затоа што се приватни, па се однесуваат само на мене. Не им се извинувам на родителите, ниту на другите. Лажењето е толку грда особина што не сакам да имам лажго во мојот живот. Всушност, колку побрзо излезе од мојот живот, толку подобро, барем според мене, рекла таа тогаш.
Кансу Дере се уште ја бара својата сродна душа, но поради сето ова денес тешко воспоставува врски. Порано имала конзервативни ставови за бракот. Таа не го поддржуваше разводот, го сметала за катастрофален и не би се согласила да живее со маж под ист покрив пред свадбата.
– Бракот е нешто свето во Турција. Многу жени влегуваат во присилни бракови, но за среќа, тоа никогаш не се случило во моето семејство. Кога ги гледам моите родители, кои се заљубиле како тинејџери, сакам да ја доживеам истата страст, почит и пријателство. Тие се мојот најголем пример во животот и би сакала да бидам среќна како нив. Важно ми е партнерот да се сложи со нив, изјавила таа во едно интервју. Денес, сепак, смета дека е прекрасно ако браковите траат, но ако треба да завршат, треба да може да се збогува со нив.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)

Во 2000 година ја освои титулата Мис на Турција, но поради политички одлуки не можеше да оди на светскиот натпревар. Иако имала успешна манекенска кариера, актерството останал нејзиниот прв избор, а скандалот не и наштетил на кариерата. Во 2014. година се нашла во големи проблеми со законот. Турската полиција ја сомничи дека соработувала со дилери на дрога и и се заканувала со затвор. Во се бил вмешан нејзиниот колега од серијата „Езел“, Кенан Имирзалиоглу, кој е осомничен за трговија со дрога, од кого наводно нелегално набавувала таблети за депресија. Кенан беше уапсен во голема полициска рација за продавање кокаин, екстази, марихуана и дрога на други актери. Кансу Дере била поврзана со него бидејќи секој ден се слушале на телефон. Нивните разговори биле кратки и во шифра, а биле на тајни локации.
Тоа, вели, е тешката страна на славата, чувството дека слободата и е ограничена, дека постојано е под рефлекторите и дека за неа се зборува добро или лошо.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што им е на мажите најпривлечно кај жените, а не е изгледот

Интересно истражување покажало дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. …