Довербата не им е силна страна: Овие три хороскопски знаци се склони да ги шпионираат своите партнери

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Довербата е нешто што се создава со текот на времето помеѓу двајца луѓе. Ако треба да му се верува на хороскопот, одредени знаци од Зодијакот тешко се стекнуваат и имаат тенденција постојано да го проверуваат вашиот партнер.
Дали некогаш сте биле во искушение да го проверите мобилниот телефон на вашиот партнер, да ги прочитате неговите пораки или мејлови? Астролозите тврдат дека ваквото однесување е типично за одредени знаци од Зодијакот. Проверете подолу за да видите дали сте меѓу нив.
Имено, во 2020 година, експертите спроведоа интересно истражување кое им дало одговори на некои од најчесто поставуваните прашања, кои припадници на хороскопските знаци најчесто ги проверуваат своите партнери.
Во истражувањето учествувале 2.112 испитаници, кои одговориле на прашањето дали и колку често ги прелистуваат мобилните телефони и компјутерите на своите партнери.

Еве што открија, кои знаци ги шпионираат повеќе од другите.
Лав
На прво место се Лавовите. Дури 75 отсто од луѓето родени во овој знак признале дека одвреме-навреме го проверуваат телефонот на партнерот. Припадниците на овој огнен знак се родени лидери и нема да се двоумат да ја земат „работата во свои раце“ доколку сметаат дека е потребно. Бидејќи Лавовите се независни и имаат силна харизма, тие бараат партнери кои одговараат на нивната личност. Ним им треба некој кој може да ги задоволи нивните потреби.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Означете го овој датум: Доаѓа најсреќниот ден во декември, добро искористете го

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …