Герасимовски: Моја обврска е да помагам на граѓаните – од утре Денис, самохран татко на две деца, започнува со работа во службите за одржување на хигиената

Општина Центар е инклузивна и општествено-одговорна општина, општина која се грижи и помага на сите граѓани.
Денес во својот кабинет, градоначалникот Горан Герасимовски, го прими нашиот сограѓанин Денис и неговите деца. Денис е татко на две малолетни деца и живее во Општина Центар. Денис досега немаше редовни примања, а со неговото семејство се корисници на редовната помош, која Општина Центар ја доделува на семејства со висок социјален ризик секој месец, во соработка со невладината Банка за Храна.

This image has an empty alt attribute; its file name is Помош-за-социјално-ранливо-семејство-5.jpg
Од утре, Денис ќе биде ангажиран во општинските служби за одржување на хигиената, со што нему и на неговото семејство им се овозможува пристоен живот и подобрување на условите во кои моментално живеат.
„Денес сум особено среќен што овозможуваме редовни примања Денис, наш сограѓанин и самохран татко на две дечиња. За нас секој е важен. Мојата обврска е да им помагам на граѓаните, со цел да го зголемиме квалитетот на живот за сите граѓани во општината“, изјави по денешната средба градоначалникот Герасимовски.


This image has an empty alt attribute; its file name is Помош-за-социјално-ранливо-семејство-2.jpg
По средбата, градоначалникот Герасимовски им подели пригодни новогодишни подароци на дечињата, му посака успех и напредок во работата на Денис и многу посреќни и повесели моменти во новата година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …