(ВИДЕО+ФОТО) Ја нарекуваат „најдолгите нозе на Сибир“: Оваа убавица смета дека нема ограничувања во истегнувањето

„Со душата комуницираме преку телото. Вежбањето мускули и лигаменти го ублажува емоционалниот стрес. Понекогаш кога нешто ќе ме изнервира и ќе почне да ме ‘тресе’, го исклучувам телефонот, вклучувам тивка музика, се протегам, се опуштам, додека не ми стане полесно. После тоа веќе можам да донесам некоја адекватна одлука“, објаснува Ана.

View this post on Instagram

A post shared by THE FLEX GIRL (@anna_davydovaa)


Таа посочува дека е исклучително важно тренерот на овој вид спорт да знае правилно да комуницира, и да ја знае техниката на изведување вежби. А клучот, вели, е да се работи емотивно и ментално со студентите.
„Тренерите треба да бидат супер-професионалци во својата област, кои мора да знаат апсолутно сè за истегнување. И тие треба да бидат спортисти“, вели таа.
Исполнет, здрав начин на живот е спортување и активности кои не само што ви помагаат да го затегнете телото, туку и да ги доведете во ред вашите мисли. Оваа убавица е доказ дека спортот може да биде кул, едноставен и дел од бурниот живот, пренесуваат медиумите од Иркутск.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …