(ВИДЕО+ФОТО) Ја нарекуваат „најдолгите нозе на Сибир“: Оваа убавица смета дека нема ограничувања во истегнувањето

„Кога нешто ќе ме изнервира и ќе почне да ме ‘тресе’, го исклучувам телефонот, ја вклучувам тивката музика, се протегам, се опуштам, додека не ми стане полесно“.

View this post on Instagram

A post shared by THE FLEX GIRL (@anna_davydovaa)

loading...

Бидејќи здравиот живот денес станува норма, спортувањето не мора да биде досадно. Доказ е Ана Давидова, шампионката на Сибир во ритмичка гимнастика и основач на студиото за истегнување во Иркутск, која многумина ја нарекуваат „најдолгите нозе во Сибир“. Таа нуди четири типа на тренинзи во своето студио, а отворила и простор за масажа и релаксација.
Тврди дека истегнувањето е пресудно, бидејќи во него нема ограничувања и дека им одговара речиси на сите луѓе. Не ги оптоварува зглобовите, ја подобрува циркулацијата на крвта, спречува повреди и носи емоционална благосостојба.Таа исто така смета дека вежбите за истегнување и тренинзите помагаат при состојбата на ментални блокади. Не се работи само за физичката благосостојба што можете да ја добиете од вежбањето на вежбите што ве учи Ана, туку со помош на длабоко истегнување можете да ја подобрите и вашата ментална состојба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на …