(ВИДЕО) Скандал на австралиската телевизија: „Ѓоковиќ е лажлив, подмолен ш**ак“

НОВАК ЃОКОВИЌ со денови е главна тема во Австралија, но и една од главните спортски теми во светот воопшто. Неговиот спор со австралиските власти го покриваат сите светски медиуми, а на една австралиска телевизија се случи голем гаф.
Водителките на емисијата на австралискиот Channel 7, очигледно несвесни дека ги снимаат камерите, го озборуваат и навредуваат Ѓоковиќ, а снимката брзо стана вирална на социјалните мрежи.
„Ѓоковиќ е еден лажлив, подмолен шупак! Кога ќе погледнете, неспретно е што сите се вклучија“, зборуваат водителите и додаваат:
„Тој вели дека, божем, не отишол во Шпанија… Ма, ќе му помине сето тоа, ќе се извлече. Што ние добивме од тоа што го ставивме во имиграциски камп? Што е со луѓето кои беа во истиот авион, а што е со онаа тенисерка што ја избркаа?“
Снимањето запира тука, но не треба да се чуди ако остатокот од разговорот наскоро се појави во јавноста.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈА ПРЕКИНАЛ прошталната турнеја: Елтон Џон има корона, откажал два концерта во САД

И’ покрај фактот дека бил вакциниран и со третата доза, Елтон Џон се заразил со …